KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12871307
nr 1287 1307
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, 1953, "vid åmynningen". Olja på pannå, 37x27cm
måndag 11 november 2019
kl 18:43:03
Hjalmar Strååt
Läs mer om Hjalmar Strååt